تعمیر شیر برقی پنوماتیک

یکی از مهم‌ترین و در عین ‌حال پرمصرف‌ترین قطعه‌های موجود در سیستم پنوماتیک، شیر برقی پنوماتیک است. تعمیر شیر برقی پنوماتیک به‌ صورت کلی جزء یکی از کارهای بسیار مهم و ضروری است. افراد اگر با دستگاه‌های پنوماتیک و یا شیرهای برقی پنوماتیک سروکار داشته باشند، به‌احتمال بسیار زیاد به شیوه‌های تعمیر شیر برقی پنوماتیک باید آشنا باشند. شیرهای برقی پنوماتیک عموماً به علت کارکرد بسیار زیاد آن‌ها در مدت‌ زمان کوتاه یا بلند و همچنین عدم به ‌کارگیری واحدهای مراقبت پنوماتیک در این نوع شیرهای برقی دچار آسیب و خرابی‌های گوناگون خواهند شد.

به‌ طور کلی در هنگام روشن شدن شیر برقی پنوماتیک قطعه بوبین داخل شیر برقی گرم خواهد شد. در برخی از موارد شیرهای برقی پنوماتیک به علت وجود بعضی از عوامل مختل ‌کننده به ‌طور کامل و درست فعالیت نمی‌کنند. مشکلات و آسیب‌های وارده به شیرهای برقی پنوماتیک غالباً به‌آسانی قابل ‌رفع می‌باشند. در ادامه به عمده‌ترین عوامل مختل ‌کننده شیر برق پنوماتیک اشاره خواهد شد:

1- وجود عوامل مسدود کننده مثل انواع گردوخاک یا ذرات ریز براده آهن که با باز نمودن و تمیز کردن داخل لوله‌ها این مشکل رفع خواهد شد.

2- اتصال اشتباه این نوع شیرها که بیشتر افراد آن را به جهت‌های نادرست وصل می‌کنند.

3- مورد مختل ‌کننده چکش آبی که این مورد نیز به دلیل دبی بالای آب و همچنین فشار زیاد درون لوله‌های با قطر کم اتفاق خواهد افتاد. برای برطرف کردن این مورد در شیر برقی پنوماتیک کافی است تا قطر لوله افزایش داده شود و با انجام دادن این کار سرعت سیال کمتر می‌شود. از دیگر راه‌های رفع این موضوع می‌توان به استفاده از شیلنگ‌های ضربه‌گیر و انعطاف‌پذیر اشاره نمود.

7 مزحله طلایی تعمیر شیر برقی پنوماتیک

7 مرحله طلایی تعمیر شیر برقی پنوماتیک

شیوه‌های تعمیر شیر برقی پنوماتیک اساساً می‌تواند برای افراد سخت یا گیج‌کننده باشد. در ادامه به شیوه‌های تعمیر شیر برقی پنوماتیک در 12 مرحله نیز اشاره خواهد شد.

با یک عیب یابی درست عمر شیر برقی پنوماتیک خود را دو برابر کنید! عیب یابی شیر برقی پنوماتیک

مراحل تکمیلی تعمیر شیر برقی پنوماتیک

تعمیر شیر برقی پنوماتیک
سخن نهایی

یکی از مهم‌ترین و در عین ‌حال پرمصرف‌ترین قطعه‌های موجود در سیستم پنوماتیک، شیر برقی پنوماتیک است. تعمیر شیر برقی پنوماتیک به‌ صورت کلی یکی از کارهای بسیار مهم و ضروری است. افرادی که با انواع شیر برقی پنوماتیک شر و کار دارند باید روش تعمیر آن را بدانند شیرهای برقی پنوماتیک غالبا به دلیل کاربرد گسترده ای که دارند در مدت‌ زمان کوتاه یا بلند و همچنین عدم به ‌کارگیری واحدهای مراقبت پنوماتیک در این نوع شیرهای برقی دچار آسیب و خرابی‌های گوناگون خواهند شد. جی اس اف هیدرولیک با آغوشی باز پذیرای نظرات و سؤالات شماست؛ برای ما کامنت بگذارید یا با شماره‌های درج شده در وبسایت با ما تماس بگیرید.

بروزرسانی 18.11.00

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.