تعمیر شیر برقی پنوماتیک

تعمیر شیر برقی پنوماتیک شامل عیب‌یابی شیر برقی پنوماتیک و تعمیر و تعویض اجزای مختلف این قطعه است. شیر پنوماتیک انواع مختلفی دارد و برای تعمیر آن باید ابتدا عیبیابی انجام شود. اگر بویین دچار نقص شده باشد، هنگام فرمان دادن، برق شیر هیچ عکس العملی از خود نشان نمیدهد. برای برطرف نمودن این عیب، می‌بایست شیربرقی را به دقت بررسی کنید تا اگر صدای کمی از آن شنیده می‌شود، بویین نیمسوز خواهد بود. تعمیر شیر برقی پنوماتیک اگر مربوط به نشتی باد از شیر باشد، باید ابتدا مشکلات به دقت بررسی شود و محل دقیق نشتی مشخص شود. سپس در محیطی بدون لرزش مکانیکی، به شیر فرمان صادر شود و عملکرد آن مورد بررسی قرار بگیرد تا محل نشتی دقیق مشخص شود.

اگر مشکل نشتی از داخل سولنوئید یا اسپول باشد، قابل تعمیر نخواهد بود. به همین دلیل نیاز است کامل تعویض شود. تعمیر شیر پنوماتیک در اکثر مواقع با تعویض قطعه همراه است. شیرهای برقی پنوماتیکی که عملکرد محدودتری دارند و در صورتی که دچار خرابی و نقص شوند باید، ابتدا علت بروز مشکل را مشخص نمود و سپس به تعمیر پرداخت. برخی شیرها هنگام نصب شیر کنترل با مشکل مواجه میشوند و برای تعمیر این نوع شیرها ابتدا باید به نوع نصب شیر کنترل توجه نمود. شیرهای برقی از جمله پرکاربردترین شیرها در صنعت هستند و در صورت بروز هر گونه، نقص و خرابی سعی کنید به سرعت آن را تعمیر نموده و از ادامه کار با آن بپرهیزید چرا که ممکن است به سایر قطعات هم آسیب برساند. شیر برقی از اجزا مختلفی تشکیل شده است و وجود کوچکترین نقص در عملکرد آن می‌تواند سیستم را با نقص مواجه کند.

7 مزحله طلایی تعمیر شیر برقی پنوماتیک

7 مرحله طلایی تعمیر شیر برقی پنوماتیک

شیوه‌های تعمیر شیر برقی پنوماتیک اساساً می‌تواند برای افراد سخت یا گیج‌کننده باشد. در ادامه به شیوه‌های تعمیر شیر برقی پنوماتیک در 12 مرحله نیز اشاره خواهد شد.

با یک عیب یابی درست عمر شیر برقی پنوماتیک خود را دو برابر کنید! عیب یابی شیر برقی پنوماتیک

تعمیر شیر برقی پنوماتیک

مراحل تکمیلی تعمیر شیر برقی پنوماتیک

سخن نهایی

یکی از مهم‌ترین و در عین ‌حال پرمصرف‌ترین قطعه‌های موجود در سیستم پنوماتیک، شیر برقی پنوماتیک است. تعمیر شیر برقی پنوماتیک به‌ صورت کلی یکی از کارهای بسیار مهم و ضروری است. افرادی که با انواع شیر برقی پنوماتیک شر و کار دارند باید روش تعمیر آن را بدانند شیرهای برقی پنوماتیک غالبا به دلیل کاربرد گسترده ای که دارند در مدت‌ زمان کوتاه یا بلند و همچنین عدم به ‌کارگیری واحدهای مراقبت پنوماتیک در این نوع شیرهای برقی دچار آسیب و خرابی‌های گوناگون خواهند شد. جی اس اف هیدرولیک با آغوشی باز پذیرای نظرات و سؤالات شماست؛ برای ما کامنت بگذارید یا با شماره‌های درج شده در وبسایت با ما تماس بگیرید.

سؤالات متداول

در قالب چک لیست‌های دوره ای، بازخورد سیستم، ورودی ها، تمیزی روغن، کنترل دما و فشار روغن و کنترل جریان روغن باید بررسی شود.

آسیب بر اساس نوع استفاده است، اما در درجه اول آسیب به اسپول، فیلترها و آب بند است.

هزینه تعمیرات به بسیاری از عناصر مانند نوع شیر، میزان آسیب دیدگی و حساسیت شیر ​​مربوط می‌شود.

به طور کلی هزینه تعمیرات شامل ۱۰ درصد هزینه تعویض قطعات می‌شود.

بروزرسانی 1401/05/12

دیدگاهتان را بنویسید