جک چرخشی

سیلندر چرخشی پنوماتیک که به عنوان جک چرخشی مشهور است به کمک قدرت سیال تحت فشار محور سیلندرچرخشی در زاویه های ثابت و محدود، می چرخد. از جمله مهمترین مزیت های سیلندر پنوماتیک میتوان به ابعاد کوچک و نصب آسان، اشاره نمود. زوایای جک چرخشی با سیستم‌های مکانیکی محدود شده و کنترل زاویه به صورت داخلی و یا خارجی انجام میشود. برای کاهش سرعت در انتهای کورس، ضربه گیر قرار دارد. از مهمترین کاربردهای جک چرخشی میتوان به حرکت کنترل شده برای بازکردن شیر پروانه ای در خط لوله اشاره نمود. با جک چرخشی میتوان عملیات دیگری مانند: خم کردن میله ها را انجام داد. این جک در زوایای 90 درجه و 180 درجه وجود دارد. جک چرخشی دارای اجزای مختلفی است و هر یک دارای وظایف خاص می باشند که به صورت زیر است:

🔹 بدنه سیلندر چرخشی: معمولا بدنه از چدن یا آلومینیوم است و از درون و بیرون پرداخت میگردد. پرداخت از درون به دلیل افزایش کیفیت و پرداخت از بیرون به دلیل به وجود آوردن نمای بهتر انجام میشود. بدنه سیلندر از تعدادی مجرا برای منتقل کردن هوا به سمت جلوی پیستون است.

🔹 رویه سیلندر چرخشی: به کمک رویه سیلندر، ابتدا و انتهای جک بسته می شود و در نهایت با کمک پیچ به بدنه متصل میشود. جنس رویه مانند جنس بدنه است.

🔹 میله پیستون: این میله نقش رابط را ایفا میکند و از فولاد تهیه میشود.

🔹 کاسه نمد: بیشترین کار سیلندر در کاسه نمد انجام میشود.

🔹 محور هوا: از جنس فولاد سخت و سنگ زده است.

🔹 یاتاقان: یاتاقان بین ساقه و بدنه محور به عنوان تکیه گاه است.

جک چرخشی

🔥 خرید با تخفیفی استثنائی شیر برقی هیدرولیک و شیر برقی پنوماتیک🔥

انواع جک چرخشی پنوماتیک

جک چرخشی پنوماتیک دارای انواع مختلفی است که در ادامه به آنها میپردازیم:

◀️ جک پنوماتیک چهارگوش

 این نوع جک از جمله جک‌هایی است که در صنعت داروسازی و محصولات غذایی کاربرد زیادی دارد و برای جابهجا کردن اجسام و بلند کردنشان استفاده میشود. این جک از تجهیزاتی مانند: بدنه، پیستون، پکینگ و اتصالات دیگر تهیه شده است. این جک دارای مدل های مگنتدار و بدون مگنت نیز وجود دارد.

◀️ جک چرخشی پنوماتیک استوانه‌ای

 این نوع جک دارای بدنه‌ای استوانه‌ای است. دارای ظرافت بالا و ابعاد کوچکی است و برای فضاهای کوچک بهترین گزینه است.

جی اس اف هیدرولیک از جمله مجموعه‌هایی است که به تامین قطعات هیدرولیکی و ابزار دقیق میپردازد و از سال 1389 فعالیت خود رو آغاز نموده است و تا کنون نمونه محصولات پنوماتیکی بسیاری را ارائه داده است که در جی اس اف هیدرولیک می توانید از محصولات دیدن نمایید.

انواع جک چرخشی پنوماتیک
سخن نهایی

سیلندر چرخشی پنوماتیکی که به جک چرخشی معروف است به وسیله نیروی سیال تحت فشار محور سیلندر چرخشی در زوایای ثابت و محدود می چرخد. یکی از مهمترین مزایای سیلندر پنوماتیک اندازه کوچک و نصب آسان آن است. زوایای جک چرخشی توسط سیستم های مکانیکی محدود شده و کنترل زاویه به صورت داخلی یا خارجی انجام می شود. برای کاهش سرعت در پایان سفر، یک دمپر وجود دارد. یکی از مهمترین کاربردهای جک دوار، حرکت کنترل شده برای باز کردن شیر پروانه ای در خط لوله است. با جک چرخان می توانید عملیات دیگری مانند خم کردن میله ها را انجام دهید. این جک در زوایای 90 و 180 درجه موجود است. جی اس اف هیدرولیک با آغوشی باز پذیرای نظرات و سؤالات شماست؛ برای ما کامنت بگذارید یا با شماره‌های درج شده در وبسایت با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید